Hypotéka od ČSOB – jaká je její charakteristika?

Hypotéky dnes patří mezi nejoblíbenější úvěrové produkty. Ani ta od ČSOB rozhodně není žádnou výjimkou. Pokud plánujete vlastní bydlení, budou se vám hodit informace o tom, v čem je unikátní. V první řadě se podívejme na několik výhod, které jsou s tímto úvěrovým produktem spojeny. Banka nabízí možnost získat peníze s doložením, stejně jako bez doložení příjmů. Zapomínat nesmíme ani na nízkou úrokovou sazbu, která se pohybuje pod dvěma procenty. Samozřejmostí je, že si můžete sami nastavit splátky a díky tomu si hypotéku velmi dobře přizpůsobit vašim potřebám. Zapomínat nesmíme ani na rychlost vyřízení, která také nadchne.

Na co může být hypotéka od ČSOB použita?

Pojďme se podívat na to nejdůležitější, a to charakteristiku daného úvěru. V tomto směru by vás mělo zajímat, na co konkrétně se dají dané peníze využít. Začneme klasickou, kam patří koupě nemovitosti. A to jak u těch v osobním vlastnictví, tak i u spoluvlastnických podílů. Dále může být hypotéka od ČSOB využita také na výstavbu nemovitosti, popřípadě na rekonstrukci, modernizaci nebo nezbytné opravy. Poslední cestou, jakou se můžeme vydat, je refinancování již v minulosti poskytnutých úvěrů. Ani takové využití nemusí být problémem.

Kolik peněz dokáže CSOB nabídnout?

Myslet bychom měli také na to, kolik peněz můžeme v rámci hypotéky získat. Nejnižší sumou, která je k dispozici, je 200 000 korun českých. Naopak nejvyšší není nijak omezena a může to být až stoprocentní hodnota nemovitosti, kterou budete chtít tímto způsobem financovat. Zapomínat nesmíme ani na poměrně příznivou délku splácení, kterou nám CSOB může nabídnout. Tato lhůta se pohybuje od pěti, do čtyřiceti let. S termíny následně souvisí také možnost zafixovat si úrokovou sazbu, a to na 1, stejně jako třeba na 7 nebo více let. Konkrétní volba je samozřejmě také na nás, jako na klientech banky.