Oddlužení nás nejenom zbaví dluhů, ale přinese i zajímavé výhody

Důvodů, proč mohou lidé využívat oddlužení, je poměrně dost. Pokud se na několik z nich podíváme, rozhodně nás zaujmou. A to stejně jako některé výhody. Zde je výčet těch hlavních. První výhoda se určitě týká dluhů, které můžeme tímto způsobem řešit. Dnes stačí, abychom měli alespoň dva věřitele a dané dluhy po splatnosti. V tu chvíli lze o osobní bankrot požádat. Další podmínkou, která se dlužných částek týká, je to, že nesmějí vzniknout naším záměrným zadlužováním. Poté už je jedno, zda se jedná o ty osobní, nebo podnikatelské, které lze v určitých chvílích také řešit tímto způsobem. Tedy jednoduše a pohodlně.

Ne vždy musíme při oddlužení uhradit všechny závazky

Mnoho lidí si myslí, že svou dluhovou krizi zvládnou sami, svépomocí. To se může podařit u menších problémů, nikoliv však u těch velkých. Ty jenom tak snadno nevyřešíme. Tedy pokud se nerozhodneme využít právě oddlužení. Proč? Jelikož aktuální zákonná úprava hovoří o tom, že v jistých mezích může stačit jenom to, abychom uhradili alespoň třicet procent našich závazků. Zbytek je definitivně odpuštěný a mi i přesto vycházíme s čistým štítem. Jak v době řešení daného problému, tak i po úspěšném absolvování na nás žádní věřitelé nemohou. To jsou podmínky, které zkrátka musí splnit.

Ochrana při oddlužení fyzické osoby trvá až 5 let

A jak dlouho jsme vlastně pod ochranou soudu a jak dlouho můžeme naše závazky takto řešit? Může to být doba až pěti let. Díky tomu si lze v rámci splátkového kalendáře rozložit hrazení dluhů tak, aby se to nijak výrazně nedotklo kvality našeho života. Stejně tak můžeme v případě potřeby odprodat majetek a získat tak peníze navíc. I to oddlužení fyzické osoby umožní. Oproti exekuci samozřejmě máme na prodej více času, nehledě na to, že získáme daleko více peněz a vyhneme se všem poplatkům a odměnám. A co je prvním krokem k řešení finanční situace? Vyplněná žádost, která je podávána na místním soudu.