Jaké produkty lze při refinancování půjčky převést?

Když mluvíme o refinancování půjčky, máme na mysli situaci, kdy jsou naše úvěrové produkty převáděny jinam – tedy k jinému poskytovateli. Víte, co konkrétně si lze v tomto ohledu převést? Než se podíváme na konkrétní výčet daných možností, je určitě třeba dotknout se toho, že je celý postup poměrně jednoduchý. Z hlediska náročnosti totiž platí, že vše probíhá hlavně v administrativní rovině a samotné proplácení původního úvěru už zařídí nová banka nebo nebankovní společnost. A to platí právě u všech úvěrových produktů, které do daného segmentu spadají.

Refinancování půjčky se týká jakýchkoliv úvěrů

Ano, takto jednoduše můžeme odpovědět na danou otázku, která se týká právě toho, jaké úvěrové produkty vlastně můžeme refinancovat. Budeme-kli konkrétní, tak je jedno, zda se jedná o účelové, nebo se naopak jedná o neúčelové půjčky. Jsou možné obě varianty. Stejně tak je jedno, zda se refinancování půjčky bude vztahovat jenom k bankovnímu, nebo i nebankovnímu produktu. Ani to zde nehraje nijak mimořádnou roli. To jediné, na co je totiž pohlíženo, je především výše úrokových sazeb a to, zda v rámci převedení skutečně můžeme docílit toho, že získáme nemalou úsporu.

Co je dále oblíbené? Rozhodně refinancování hypotéky

Nezapomínejme také na to, že refinancovat můžeme také další úvěrové produkty. Tedy takové, které se pohybují v řádech milionů, a splatnost je rozložena na desítky let. Ano, je to právě refinancování hypotéky, které je dnes také oblíbenou možností jejího zvýhodnění. Zde nesmíme zapomenout doplnit informace spojené s tím, že se může jednat jak o hypotéku klasickou, tak samozřejmě i o hypotéku americkou. Rozdíl je jasně daný. V prvním případě se jedná o půjčku účelovou, zatímco v tom druhém můžeme požadované finance využít na cokoliv. Obě možnosti dnes patří mezi velmi oblíbené.